Za oknem piękna pogoda, albo wręcz przeciwnie depresyjne dni z deszczem i burzami, więc ciężko jest zachować odpowiednią koncentrację oraz kreatywność na zajęciach językowych, a co dopiero w domu. Ja jednak się nie poddaję, ciągle staram się zaskakiwać swoich uczniów oraz córeczkę jakimiś nowymi grami, aby nasza spostrzegawczość oraz wyobraźnia pozostawały na stale wysokim poziomie. Jeżeli chcesz poznać moje ostatnie odkrycia, które zachwyciły i zaangażowały wszystkich tak, że można było usłyszeć muchę w sali, to czytaj dalej. Bim Bom Pierwsza z powyższych gier w ciekawy sposób ćwiczy zmysł słuchu oraz uczy wyciszenia i koncentracji, co w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia, zwłaszcza w większych grupach czy u maluchów. Są to tak naprawdę 4 mini-gry (razem zajmują ok. godzinę), z których każda rozwija umiejętności, które są niezbędne dla kreatywności. Do pierwszych dwóch gier są potrzebne karty z dużym obrazkiem (są cztery, więc mogą być 4 grupy) oraz żetony z małymi obrazkami, zaś do kolejnych dwóch gier potrzebujemy tych samych żetonów oraz drugiej strony dużych kart, gdzie jest po 6 wybranych obrazków, ale też nagrania z dołączonej płyty CD. Same gry są bardzo proste i nadają się już dla najmłodszych graczy:
Pictureka Druga z powyższych gier jest trochę podobna do pierwszej mini-gry z Bim Bom, natomiast oferuje o wiele bardziej wyrafinowaną grę na refleks i spostrzegawczość, jak również wymusza wręcz pracę w grupie. Tym razem gra oferuje 3 różne rodzaje rozgrywek, które mogą być dowolnie modyfikowane w zależności od poziomu grupy oraz upodobań nauczyciela (ja przykładowo wprowadziłam swoje własne zasady). Do gry będzie potrzebnych 9 plansz (wszystkie są dwustronne i można je dowolnie miksować), karty z zadaniami oraz klepsydra lub chociaż stoper w telefonie, ale już dołączona kostka do gry nie koniecznie. Podstawowe warianty gry, które ja testowałam ze swoimi uczniami na lekcjach językowych, to:
Takiego rodzaju gry to świetny pomysł na ostatnie podrygi szkoły, gdy nauczyciele marzą jedynie o wakacjach, a uczniowie mają koncentrację oraz spostrzegawczość na poziomie ameby, więc i kreatywność u nich kuleje. A może Ty mimo wszystko masz jakiś pomysł, jak można wykorzystać jeszcze te gry na zajęciach języków obcych? Podziel się wszelkimi spostrzeżeniami w komentarzu, a ja za tydzień postaram się zdradzić Ci jeszcze więcej patentów na ostatni tydzień nauki.
0 Comments
Leave a Reply. |
Autorka
... to wielka miłośniczka oraz wieloletnia nauczycielka języka angielskiego, zagorzała fanka kreatywności, dla uczniów "Miss Kasia", a pozostałych Kasia Jarocka. Archiwa
Sierpień 2021
Kategorie |